Flash diskteki bilgiye ulaşamıyorum, Ne yapabilirim?


Günümüzde USB Flash disklerin yaygınlığı ve pratik kullanımı her ne kadar bizlere büyük kolaylık sağlasada USB Flash diskler üzerine yüklenilen verilerin güvenliği bakımından CD, DVD ve diğer veri taşıma medyalarına oranla daha kırılgan olmakla beraber veri kaybına sebep olabilecek daha ciddi riskler taşımaktadırlar.

Flash Disk Veri Kurtarma Bursa

Günlük hayatımızın her alanında, ev, iş, okul, kurumsal ortamlarda kullanım kolaylığı bakımından pratik olmasından dolayı tercih edilen USB Flash diskler veri kaybı, sıvıya maruz kalma (suyla temas), herhangi bir sebep olmadan bilgi erişimine izin vermemesi, verilerin görüntülenip kopyalanamayıp taşınamaması gibi durumlarda kullanıcıya sevise müraacat etmek dışında çok fazla bir şans bırakmamaktadırlar.

USB Flash Disklerde data erişimini engelleyen ve Flash diskden data kurtarma işlemi gerektiren problemleri başta virüs yazılım kaynaklı olmak üzere, fiziki darbe, soket pin deformasyonu, çiple alakalı problemler, disk yapısı ve FAT problemleri, güç kesintileri ve elektro-statik deşarj, kazayla verilerin silinmesi , kazayla format atmak, firmware kaynaklı sorunlar olmak üzere listeleyebiliriz.


 

USB Flash veri Kurtarma

 

Flaş çip türleri üç ana tipte üretilmektedir: Tek Kat Hücre (SLC) –Çok Katmanlı Hücre (MLC) – Üçlü Katman Cell (TLC)

Yukarıda listelenen tüm USB Bellek türlerinden data kurtarma işlemi mümkündür, kullanıcının öncelikle bilmesi ve dikkat etmesi gereken en önemli husus önemli veri bulunduran Flash disk üzerinde kurtarma amaçlı her hangi bir uygulama yaparken çok dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

 

Bizim Tavsiyemiz: Herhangi bir data kaybı durumunda USB Flash disk üzerine format atılması ve herhangi bir data aktarımı yapılması veri kurtarma şansını büyük ölçüde azaltmaktadır, bu yüzden kritik bilgi içeren USB Flash disklerinizde veri erişim problemi durumunda güvenilir servisinize başvurmanızdır.


Flash Disk Data Kurtarma

 

Bursa Uludağ Bilgisayar yüksek başarı oranlı data kurtarma işlemlerinde tecrübesi ve geniş altyapısıyla Bursa dışındaki müşterilerinede hizmet sunmaktadır, Data kurtarımı gereken USB data disklerinizi kargo yoluyla bize ulaştırmanız yeterlidir. Daha fazla bilgi için bize buradan ulaşabilirsiniz.