Laptop Tamiri


Notebook Onarımları

 • Anakart arızalarını elektronik malzeme değişim ile onarımı
 • Bios sorunlarını giderme
 • Menteşe kırıklarını gerek menteşe değişimi gerek özel yapıştırıcılar ile yapıştırarak garantili onarımlar gerçekleştirmek
 • Adaptör (power) giriş jack larının birebir aynı yeni parçalar ile değiştirmek
 • Lcd monitör kırıklarında değişim sağlamak
 • Batarya sorunlarına kesinlikle orijinal parçalar ile çözüm sunmak
 • Klavye değişimleri
 • Laptop adaptör tamiri, kırık olan power kablosu değişimi
 • Klavyelerde elimizde olan 2. el parçalar yardımı ile tek tuş onarımları
 • Türkçe olmayan klavyelere kaliteli etiketler ile orijinal görünüm sağlama
 • Dvd ve benzerlerinin değişimlerini sağlamak

 

 

 

Bios (eprom) Yazma (update) Firmamız bios yazılımı konusunda Bursa da öncü olup kuruluşundan itibaren bu konu üstüne yatırımlar yaparak konusunda liderliği bırakmamıştır.2009 yılı başlarında temin edilen yeni programlayıcı sayesinde bu konudaki üstünlüğümüzü devam ettiriyor ve müşterilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz. Her türlü bios (eprom) firmamızda programlanabilmektedir. Programlanan epromlar liste olarak …. Chip Değişimi Pc anakartları, Laptop anakartları, Server anakartları, ekran kartlarında bulunan gerek kuzey ve güney köprüleri gerekse smd Ram leri özel cihazlar ile yerlerinde sökülüp takılabilmekte ihtiyaç durumlarında yenileri ile değiştirilebilmektedir. Sanayi Monitörlerinin adaptasyonu Bursa Uludağ Bilgisayar olarak uzun yıllardır monitör onarımlarını yapmaktayız.

 

Sanayide üretimlerde tezgahlara monte olarak çalışan monitörlerin onarımlarınıda yapmakta olduğumuz işler içersindedir.Bu monitörlerde yaş olarak çok eski olduklarından Yüksek voltaj trafosu temin imkanı yoktur.Aynı şekilde Tüplerininde bulunması imkansızdır.Bu gibi durumlarda yerine yeni bir monitör teminininde imkanı yoktur çünkü bu tip monitörlerin üretimi bitmiştir.İşte tam burada Bursa Uludağ Bilgisayar olarak bilgi ve tecrübemizi devreye sokarak bu tip eski monitörlerin yerine güncel “LCD” Monitörleri takabilmekteyiz.Bu konuda Firmamız Türkiye de sayılı firmalar arasındadır. Referanslar yazılabilir… Sanayi sistemleri onarımları Sanayide bulunan birçok müşterimizin üretimde kullandığı özel üretim olan Pc lerin Onarım ve bakımları firmamızın yüksek elektronik bilgisi ile yapılabilmektedir.Gerek anakart onarımları gerek Ana üretim cihazı ile olan ara bağlantı sorunları , gerek dokunmatik ekran sorunları çözülebilmektedir. Bu ürünlerin genel olarak ekran sorunları görüntü silik veya hiç açmama , besleme sorunları ve hard disklerindeki sorundan dolayı işletim sistemi arızaları olmaktadır.

 

Data Kurtarma Bilişim sektörünün vazgeçilmez bir parçası olan HDD ler zaman zaman çok önemli veriler ile arızalanarak başımıza büyük dertler açmaktadır.İşlerimizin en yoğun olduğu dönemlerde yedeklerimizi düzenli almamamız neticesinde elimiz kolumuz bağlanmaktadır.Bu durumlarda Firmamız Size çözüm sunabilmektedir.Data kurtarma işlemlerinde Hdd kartının arızalanması durumunda kart onarımları ile çözümler bulunabilmekte, kart sağlam olupta medya arızaları ve kafa vurma gibi durumlarda direkt medya kısmına müdahale edilerek çözümler bulunabilmektedir.Firmamız güncel disklerde arızalı diskin aynısı ile medyaları yer değiştirerek datalara ulaşabilmektedir.Gelişen teknolojide USB Belleklerindeki data kayıplarınıda müdahale edebilmektedir.Elektronik olan her üründe mutlaka bir çözüm yolumuz vardır. Yazıcı Onarımları

Kafa onarım
Nokta vuruşlu yazıcılarda zaman ile veya muadil şerit kullanmak ile oluşan kafa iğne kırılmaları gerekse bobin arızalarında onarımlar özen ile yapılmaktadır.Kırık olan iğneler yeni iğneler ile değiştirilmekte veya kaynak yapılarak yenisi gibi işlerlik kazandırılabilmektedir.Kafa onarım konusunda oldukça iddalı bir alt yapımız vardır, özellikle kasnağa kaynaklı olan oki yazıcı kafaları geri dönüşü olmaksızın garantili bir şekilde onarılabilmektedir.

Dot Matrix
Elektronik kartlarındaki arıza, power arızaları , pc ile bağlantı kuramama, gönderilen yazıyı tam olarak çıkartmama, sürekli formlardaki takılmalar, kağıt hatası verme ve kafada oluşan (iğne kırılması, dışarıda kalması vb.)arızalar onarılabilmektedir.

Deskjet
Atık kartuş haznesinin dolması ve/veya taşması, kağıt alma sorunları, çoklu kağıt çekme, step motor kontrol arızası nedeni ile kartuş kafasını sağa veya sola çarpması yapılan bakımlar ile giderilmekte ve elektronik ve mekanik tüm sorunları çözülebilmektedir.

Laser
Zaman içinde baskı kalitesi düşen(çıktı üzerinde lekeler, çıktının soluk olması vb.)yazıcılara yapılacak bakım ile ilk günkü kalitesine getirilebilmekte elektronik ve mekanik tüm sorunları çözülebilmektedir.Özellikle ısıtıcı ünitesindeki bulunan fuser film arızalarında komple ısıtı ünitesi değişimi yerine sadece fuser film değiştirilerek ekonomik çözümler sunulmaktadır.

Ploter
Her marka ve model ploter’ın elektronik ve mekanik arızalarının onarımı yapılmaktadır. Özellikle kafa kablo arızaları, kartuş kafa yuvaları gibi klasik sorunlarında yedek parça teminleri ile ekonomik çözümler bulunmaktadır.

Barkod
Termal kafa değişimi, kalibrasyon, firmware update, genel bakımları yapılmakta ve etikette iz bırakma sorunları mümkün olduğunca kafa değişimi istemeden bakım ile onarıma çalışmak, Diğer elektronik ve mekanik arızaları ucuz yedek parça temini ile veya muadil parçalar takılarak onarımlar tamamlanmaktadır. Monitör Monitör gerek CRT olsun gerek LCD olsun, onarımları yapılmadan standart fiyatlar müşterilere bildirilerek sürpriz onarım fiyatları çıkarılmamaktadır.Lcd monitörlerde ekran kırık veya hasarlı değilse %95 i yapılabilmektedir.Onarımlar orijinal yedek parça veya en uygun muadil parçalar takılarak yapılmaktadır.